top of page
  • Obrázek autoraDrahomira Tršová

Vyjádření ke stávce 27.11.2023

Vážení rodiče,

zaměstnanci Mateřské školy Zvídálek se rozhodli připojit k výstražné stávce, která se uskuteční dne 27. 11. 2023.

V tento den bude zcela uzavřen provoz mateřské školy na obou pracovištích – Komenského a Koláčkovo náměstí.

Stávkou protestujeme proti opatřením, která by přinesla snížení kvality vzdělávání v českých školách na všech úrovních a nedostatečné zajištění finančních prostředků na platy nepedagogických pracovníků.

Vážení rodiče, jsme si vědomi toho, že naše rozhodnutí vám může přinést komplikace do Vašich osobních pracovních povinností. Stávka, do které vstupujeme, není stávkou za zvýšení platů pedagogů. Je to stávka za zachování alespoň současných podmínek ve vzdělávání.

Hlavní cíle stávky: 1. Zabránit dalšímu snižování výdajů ve školství, které by negativně ovlivnilo kvalitu vzdělávání.

2. Zabránit snížení objemu mzdových prostředků pro nepedagogické pracovníky (uklízečky, kuchařky, údržbáře), bez nichž není provoz škol možný.

3. Zabránit snížení finančních prostředků na asistenty pedagoga, bez nichž nelze realizovat probíhající inkluzi v současné podobě.

Děkujeme za pochopení Zaměstnanci MŠ Zvídálek

ve Slavkově u Brna 22. 11. 2023

96 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Zápis dětí do MŠ ZVÍDÁLEK na školní rok 2024/25

Zápis dětí do MŠ ZVÍDÁLEK na školní rok 2024/25 Ředitelka MŠ Zvídálek informuje rodiče, že řádný zápis k předškolnímu vzdělávání bude probíhat v pondělí 6. 5. a v úterý 7. 5. 2024 a to od 7,00 – 13,00

Pozvánka

Zveme rodiče dětí, které mají nastoupit od září 2024 do základní školy na setkání s řediteli základních škol, kde se dozví informace o zápisu do prvních tříd. Dále bude následovat beseda s dětskou psy

bottom of page